News CZ

09.10.21 – První SNCZ Girls Day v Ottendorf-Okrilla

Ottendorf-Orkilla, 09.10.21 – V rámci projektu SNCZ “Basket4ALL – Když se sousedé učí jeden od druhého” financovaného Evropskou unií se v sobotu v Ottendorf-Okrilla ve východním Sasku uskutečnila první akce. V letech 2020-2022 se místní basketbalový klub poprvé zapojí jako partner projektu do spolupráce s Dresden Titans a dvěma českými kluby z Ústí nad Labem a Litoměřic. V rámci toho uspořádal BC Ottendorf-Okrilla společně s ChemCats Chemnitz a Slavoj BK Litoměřice basketbalový turnaj dívek v kategorii U13. Bohužel další pozvaný tým byl v krátké době zrušen.

Oslabení způsobené dlouhou pandemickou uzamčením bylo patrné i na hostitelích. Jejich tým se skládal převážně z hráčů, kteří spolu naposledy hráli jako mix U10 v sezóně 2019/20. Téměř o dva roky později ji museli zaplnit mladší košíkáři ze současné U10, aby zůstala hratelná. Těžiště turnaje SNCZ tedy nebylo ve výsledcích, ale v určení silných a slabých stránek týmu a hráčů.

Začalo to v saském duelu s Chemcats Chemnitz. Ottenforer zpočátku dokázaly proti stejně starým soupeřům docela dobře držet krok, ale když vzaly na lavičku své fyzicky nejvyšší hráčky a na jejich místo nasadily menší děvčata, hosté svůj náskok navýšili. Chemnitz málem nechal prohrát svou zdaleka nejlepší a nejlepší hráčku Lilli Böhme. Logickým důsledkem byl nárůst nevyřízených zakázek.

Na druhou stranu to ve dvou německo-českých duelech vypadalo jinak. Zatímco dívčí týmy v Ottendorfu a Chemnitzu byly pandemií oslabeny, sousedé v Litoměřicích byli populárnější. Díky dobře organizovanému online i venkovnímu tréninku se z českého klubu stalo dobré místo, takže tým přijel do Ottendorfu fit a dobře trénovaný. Dívky z Chemnitzu i Ottendorfu tak proti téměř jednotně vysokým českým dívkám neměly šanci. Velkou roli sehrál i malý věkový rozdíl mezi U12 a U13. Protože dívky se nejvíce rozvíjejí ve věku 12/13 let.

Přesto bylo třeba u litoměřických dívek uznat velmi dobré základní vzdělání jak v technice hodu, tak v zacházení s míčem při přihrávkách a driblinku. Češi trénují 3x týdně a dobrovolně trénují i v sobotu. Už jen toto poznání ukázalo, že ambice dívek v České republice jsou rozhodně vyšší než v Německu. To by měla být pobídka, abychom vás znovu viděli.

Výsledek:

BC Ottendorf-Okrilla vs. Chemcats Chemnitz 38:79 (10:17, 23:37, 30:59)
Chemcats Chemnitz vs. Slavoj Litoměřice 40:86 (13:22, 19:46, 33:60)
BC Ottendorf-Okrilla vs. Slavoj Litoměřice 15:125 (3:23, 13:53, 8:93)

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.