News CZ

Závěrečný workshop trenérů v Ústí

Náš společný projekt se podařilo dotáhnout do úspěšného konce, jako závěrečnou akci pro trenéry jsme uspořádali závěrečný workshop v Ústí. Ve středu 16. listopadu se zástupci všech partnerů sešli ve Sportcentru SLUNETA, aby nejprve shlédli trénink ústeckých mužů, kteří se připravovali na víkendové utkání Kooperativa NBL. Následně se přesunuli do VIP roomu, kde proběhla diskuze s trenérem A-týmu mužů k právě skončenému tréninku.

Trénink byl zaměřený na přechodovou fázi, ve které jsou v basketbale nastavné jisté principy, které je možné dobře implementovat i na mládežnický basketbal. Z tohoto důvodu byl workshop velkým přínosem při výměně trenérů a velmi zajímavý z pohledu mládežnického basketbalu a směru, kterým se nyní náš sport vyvíjí.

Není divu, že se následná debata a výměna mezi trenéry následně protáhla o vice jak hodinu, organizátory překvapil i fakt, že jazyková bariéra padla hodně rychle a mezi všemi účastníky vypukla živelná debata na aktuální témata.

Věříme, že si všichni účastníci z workshopu odnesli mnoho nových poznatků, které do budoucna přispějí k dalšímu rozvoji mládeže na obou stranách hranice. Dalším pozitivním přínosem byly i nově navázané kontakty, které trenéři budou udržovat i po skončení projektu.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert