News CZ

SN-CZ Letní výměna 2022

Utíká to jako voda a my jsme rádi, že se nám i v roce 2022 podařilo společně uspořádat tak velkou akci jakou je náš kemp. A co nás těší ještě více je zájem o tuto akci. Loni panovaly trochu obavy z Korony, ale letos jsme zapsali opět plnou kapacitu kempu, tedy přes 100 dětí, včetně našich německých kamarádů. Ti ovšem letos nebyli jedinými cizinci, vzhledem k událostem na východě Evropy jsme letos měli zájem i z řad obyvatel Ukrajiny, které jsme nemohli odmítnout.

Program akcičky je už zaběhlý a až na nějaké drobnosti se kostra dění nemění, což znamená, že na děti čekají 3 fáze tréninku každý den. Samozřejmě jsou aktivity přizpůsobeny věku a úrovni dovedností každé z 5 skupin. Dopolední část byla vždy zaměřena na individuální činnosti jako jsou driblink, střelba, ale také na posilování, atletiku apod.

Také letos se o „přísun potravy“ pro hladové krky skvěle postarali opět v Replay´s Bowling restaurantu. Za jejich péči jim dokonce kempeři poděkovali potleskem po posledním obědě.

Po poledním klidu se šlo opět na věc, tentokrát už v menších skupinkách, ale za to více basketbalově, takže se řešili zápasové či přesilové situace. Po takto náročném programu přišla vhod dřívější večeře, aby účastníci stihli nabrat síly na poslední část dne, večerní trénink, který byl už vyloženě hrací a v průběhu celého týdne se hrály turnaje dívek a chlapců 2 na 2 a 3 na 3.

Středeční odpoledne organizátoři opět připravili jako odpočinkové, takže nejmenší děti si vyzkoušely Jump Arénu, starší pak bowling. A jelikož nám přálo počasí, tak se nakonec všichni sešli u bazénu. Středeční večer pak patřil focení, po kterém si trenéři připravili malou ukázku pro kempery, jak se to vlastně má dělat, v podobě exhibičního utkání.

Ve čtvrtek a pátek už pak probíhaly tréninky dle plánu. Poslední den kempu pak dle tradice proběhlo, na kterém vyvrcholily individuální i týmové soutěže. Po několika hřejivých slovech od organizátorů se všichni účastníci rozjeli do svých domovů se spoustou nových zážitků.

Organizátory opět po konci akce potěšila vlna pozitivních ohlasů na takhle velkou akci a už nyní spřádají plány na další ročník.

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert