News CZ

18.12.23 – První školní turnaj úspěšně za námi

A je to tady, máme za sebou první mezinárodní turnaj školních tříd, konkrétně 7. tříd v basketbalu. V rámci našeho projektu se nám podařilo úspěšně naplánovat a realizovat historicky první mezinárodní turnaj škol.

V předvánoční čas se v nové hale Sportcentra SLUNETA sešlo hned 10 týmů (5 chlapeckých a 5 dívčích), aby si zde užily radost z pohybu, a navíc se i něco nového naučily či dozvěděly.

Organizátoři připravili pro účastníky náročný program, který se netýkal pouze zápasů, nejdůležitější bylo, aby se trenéři a organizátoři ujistili, že všechny hráčky a hráči jsou připraveni jít do zápasů naplno, a tak se společného warmupu ujali trenéři ze spolupracujících klubů. Jakmile byli všichni účastníci v provozní teplotě, mohlo se jít na věc. Díky velkým prostorám Sportcentra SLUNETA bylo možné sehrát vždy dvě utkání najednou. To ovšem neznamená, že ostatní týmy pouze přihlížely a fandily, organizátoři pro ně totiž připravili vědomostní kvíz, při kterém měli žáci za úkol rozpoznávat typicky české či německé věci a pokrmy a zároveň se učit nová slovíčka druhého jazyka. V dívčím turnaji soutěžily školy:
1. Gymnázium Bürgerwiese
2. Gymnázium Bühlau
3. 46. Oberschule
4. ZŠ Elišky K.
5. ZŠ Terezín

A nutno podotknout, že hned na úvod školních turnajů jsme tu měli velmi napínavý dívčí turnaj, který nakonec rozhodovaly vzájemné zápasy a skóre. Vítězství nakonec vybojovalo Gymnázium Bühlau před ZŠ Elišky K.

V chlapeckém turnaji zápolily školy:
1. ZŠ Mírová
2. ZŠ Terezín
3. U Stadionu Litoměřice
4. Gymnázium Bürgerwiese
5. Gymnázium LEO

V tomto turnaji si pro jasné vítězství dokráčela škola z Litoměřic.

I přesto, že se jednalo o první takovou akci v rámci naší příhraniční spolupráce, musíme podotknout, že se turnaj vydařil. Našly se samozřejmě i věci, na kterých je potřeba příště zapracovat trochu více nebo jim věnovat větší pozornost, ale díky skvělé komunikaci a spolupráci mezi všemi organizátory se vždy podařilo vše vyřešit k úplné spokojenosti všech.

Děkujeme klubu z Ústí za pohostinnost a věříme, že ji budeme moci brzy oplatit v Drážďanech.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert