Aktuelles News CZ

08.02.24 – School activity day v Drážďanech

Drážďany, čtvrtek 8.2.24 – ve čtvrtek navštívilo 21 žáků šesté třídy ze Základní školy v Terezíně své vrstevníky na Gymnáziu Bürgerwiese v Drážďanech. Toto setkání se uskutečnilo v rámci INTERREG-Projektu “BASKET@School – Basketbal spojuje školy v Sasku a Česku”, který je financován Evropskou Unií. 

Setkání bylo iniciováno Lead partnerem projektu, klubem Dresden Titans, který udržuje dlouhá léta úzkou spolupráci právě s Gymnasiem Bürgerwiese. Ve spolupráci s ostatními partnery projektu (Slavoj BK Litoměřice, BC Dresden, Basketbalový Klub SLUNETA Ústí nad Labem a Schola Ludus e.V. – německo-český vzdělávací spolek) zorganizovali tento School Activity Day pro více než 50 žáků. A skutečnost, že čeští žáci nejsou z gymnázia, na společné spolupráci nic neubrala. 

Tento den začal pro žáky Základní školy v Terezíně už v 7:30 ráno, kdy se sešli u autobusu a následně vyrazili směr Drážďany. Po půl druhé hodiny cesty dorazili ke Gymnáziu Bürgerwiese, kde na ně čekali žáci šesté třídy s uvítacími cedulemi a plákáty. Po krátkém a lehce stydlivém přivítání, pan ředitel Reichel, představil školu českým žákům a popřál jim, i německým žákům, hezkou zábavu a spoustu zajímavých zážitků. Poté následovalo rozdělení žáků do pěti skupin, tak aby v každé bylo přibližně stejně českých i německých a vedlo to ke komunikaci v angličtině. 

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert