Aktuelles News CZ

PRVNÍ ROČNÍK SLUNETA CUPU U13

Poslední prázdninový víkend se na hale SLUNETA 2 konal přípravný turnaj U13. V rámci příhraniční spolupráce s týmem Dresden Titans jsme kromě 8 týmů z České republiky mohli přivítat i 2 týmy ze sousedního Německa.

Velmi kvalitně obsazený turnaj zpočátku nasvědčoval tomu, že se jedná o první zápasy po prázdninové pauze, ale již během prvního hracího dne bylo u všech týmů vidět značné zlepšení a v každém zápase mohlo početné publikum vidět řadu sympatických momentů.

V sobotu se od samého rána rozehráli boje ve skupinách o co nejlepší umístění a šanci na medailové pozice. I přes velkou vyrovnanost některých soubojů Skupinu A ovládl tým Dresden TITANS „A“, který ve své cestě do finále porazil týmy SLAVOJ BK Litoměřice, SPARTA Praha, SOKOL Pražský a také domácí SLUNETU.

Ve druhé skupině si se všemi týmy poradilo družstvo USK Praha, které zdolalo týmy SLOVAN Varnsdorf, Tygři Praha, Dresden TITANS „B“ a BK Teplice.

Nedělní program byl tedy jasný, dohrát poslední zápasy ve skupinách a se vší silou se vrhnout na rozhodující utkání. Zatímco souboje mezi 10. – 5. místem byly ve většině případech jasnou záležitostí, tak zápas o 3. místo a především samotné finále nabídlo velmi zajímavou podívanou.

Pražské derby mezi Sokolem Pražským a Tygři Praha nakonec vyznělo lépe pro tým z centra Prahy a „Sokolíci“ se tak mohli radovat z bronzových medailí. „Mezinárodní finále“ mezi týmem USK Praha a Dresden TITANS „A“ mělo velmi vyrovnaný průběh, ale po většinu času měli k výhře blíže kluci z USK. Nicméně Titáni dokázali závěr zápasu tříbodovou střelou pořádně zdramatizovat a za stavu 32:30 pro USK měli na ruce i střelu, která by znamenala prodloužení. Ta však košem neskončila, a tak vypukla velká radost pražského celku USK Praha, kteří si právem zasloužili zlaté medaile. Titáni své krky ozdobili stříbrem.

Podtrženo sečteno, 2 dny, 10 týmů, 25 zápasů, přes 150 sportujících dětí, plno radosti, košů a krásných sportovních momentů. Poslední prázdninový víkend jak má být!

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert