Aktuelles News CZ

24.10.23 – “Akční den” plný akčních dětí!

Děti z gymnázia Josefa Jungmanna a z německého gymnázia Tolkewitz spolu strávily den plný zajímavých aktivit.

V úterý 24.10. v Litoměřicích proběhl první tzv. „akční den“ v souvislosti s nově rozběhnutým projektem „Basketbal spojuje školy v Sasku a Česku“. Jak samotný název napovídá, tříletá spolupráce tří basketbalových klubů (Sluneta Ústí nad Labem, Slavoj BK Litoměřice a Dresden Titans) a mnoha českých i německých škol by měla provázat sociální, kulturní a jazykové znalosti příhraničních dětí, vzdělávaných ve vybraných školách.

Pilotní událost a zároveň první „akční den“ proběhl v centru královského města Litoměřic na půdě gymnázia Josefa Jungmanna. Akce se zúčastnilo přesně 30 německých a 24 českých žáků za doprovodu vedoucích pracovníků a trenérů spolupracujících basketbalových klubů.

Po krátkém oficiálním zahájení a představení celého projektu jsme vše odstartovali. Ve školní aule byli žáci rozděleni do několika skupin, ve kterých postupně procházeli připravená stanoviště. Mezi nimi byly například soutěživé aktivity na procvičení základních německých a českých slovíček, orientace na mapě a hledání významných „basketbalových“ měst, ochutnávky typických pochutin a další… po náročném dopoledni pak děti čekal oběd v místní školní jídelně.

Na rychlý obědový dýchánek navázal odpolední blok zaměřený na rozvoj pohybových schopností a dovedností… děti se učily driblovat, přihrávat a střílet na koš, poměřily se v rychlostních soutěžích a zjistily, jak moc se dá „vyblbnout“ s nafukovacími balónky. Závěrem celého dne nás čekalo klání ve třech sportovních hrách. Basketbal, rugby a házená… po 15 hodině jsme celý program ukončili a stěží jsme rozdováděné děti vypustili do svých domovů!

Podle reakcí nadšených dětí a unavených trenérů si všichni akční den moc užili a my se už teď těšíme na další akci podobného formátu.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert