News CZ

01.06.19 – SN-CZ U18 Turnaj v Drážďanech

V sobotu a neděli (1. 6. až 2. 6.) se tým SLUNETY ve složení  čtyř trenérů, dvou zástupců A-týmu, dvou chlapců, kteří minulou sezónu nastupovali v kategorii U17 a v neposlední řadě jednoho pana rozhodčího, zúčastnil přátelského turnaje v nedalekých Drážďanech. V sobotu nás čekaly dva zápasy ve skupině, v neděli byly na programu dva zápasy o konečné umístění.

Turnaj jsme otevřeli zápasem s Chemnitz Niners. Po skvělém vstupu do zápasu se ujímáme vedení 8:17, soupeř ale ještě před koncem první čtvrtiny dokázal pomocí velkého počtu trestných hodů skóre vyrovnat, a jít i do vedení. Přesně v tomto duchu se nesl celý první zápas. Velmi přísně nastavené hodnocení rozhodčích mělo za důsledek to, že po vyfaulování poloviny týmu, zůstala na hřišti pouze čtveřice ústeckých hráčů. Když k tomuto faktu přičteme ještě 40 trestných hodů Niners, máme z toho konečný výsledek ve prospěch soupeře.

Chemnitz Niners X SLUNETA  86:75
Sedlák 21, Sobotka 15, Pokorný 14, Wagner 11, Čech 7, Gabriel 3, Rom a Přibyl po 2

Po pauze následoval druhý zápas, tentokrát proti týmu Lӧwen Erfurt. Opět se nám povedl vstup do zápasu, rychle se ujímáme dvojciferného vedení, o které už jsme po zbytek zápasu nepřišli. Kolektivní hrou v útoku a slušným procentem zakončování jsme rozdíl ve skóre stále navyšovali, až na konečný rozdíl 24 bodů.

Löwen Erfurt X SLUNETA 79:103
Sedlák 31, Wagner 17, Pokorný 14, Sobotka 13, Čech 11, Rom 7, Gabriel 6, Přibyl 4

V neděli jsme jeli na turnaj posíleni o Honzu Maděru, ale bohužel jsme přišli o Josefa Pokorného, který kvůli problémům se zadním stehenním svalem odehrál pouze drobnou porci minut. V semifinále nám byl soupeřem první tým z druhé skupiny, shodou okolností se jednalo o naše „krajany“ z Litoměřic. Celý zápas se nesl ve vyrovnaném a přátelském duchu. Oproti sobotním zápasům nám odešla střelba z dálky, čehož Litoměřice využily a sympatickým výkonem na obou stranách hřiště, nám dělaly velké problémy. Utkání dospělo do dramatické koncovky. Když zbývalo do konce utkání 8 vteřin, svítilo na tabuli skóre 76:74 ve prospěch Slavoje. Ovšem po bezchybně zahrané akci, zůstal na trojkovém oblouku zcela volný Jan Maděra a s klaksonem proměňuje tříbodový pokus, který pro nás znamená jednosměrný lístek do finále.

Slavoj BK Litoměřice X SLUNETA 76:77
Maděra 23, Sobotka 22, Sedlák 15, Čech a Wagner po 5, Pokorný 4, Gabriel 3

S posledními zbytky sil jsme ve finále čelili dosud neporaženému týmu, starým známým Chemnitz Niners. Opět jako už tradičně na tomto turnaji se nám povedl vstup do utkání a ujímáme se vedení 14:4. Po soupeřově time-outu je ale velmi rychle vyrovnáno, a začíná pravá finálová bitva. Ani jeden tým si od té doby nedokázal vybudovat rozdíl ve skóre větší než 6 bodů. Většinu zápasu byla ve vedení ústecká SLUNETA, to se ale změnilo necelých 30 vteřin před koncem, kdy po dvou slepených koších jde Chemnitz do vedení 71:72. Následoval náš time-out, během kterého jsme usoudili, že stejně zahraná akce jako v semifinále, by mohla opět sklidit ovoce. Soupeř se nás pokusil zaskočit zónovou obranou. Z toho důvodu jsme závěrečnou akci velmi zjednodušili, a jak se říká „v jednoduchosti je krása“. Na trojce zůstal nikým nebráněný Honza Maděra, který nabídku neodmítl, a posílá tak SLUNETU do vedení 74:72. Následnou akci Niners jsme dokázali ubránit, a tak německému týmu nezbylo nic jiného než faulovat. První proměněná a druhá takticky nahozená šestka znamená pro náš tým vítězství na tomto turnaji, čím jsme si vysloužili sladkou odměnu v podobě výborného dortu od našich německých přátel. DĚKUJEME!

SLUNETA X Chemnitz Niners 75:72
Sedlák 20, Maděra 17, Čech 11, Wagner 9, Gabriel 7, Sobotka 5, Přibyl 4, Pokorný 2

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.