News CZ

SN-CZ Letní výměna 2021

Rok se s rokem sešel, a tak bylo na čase uspořádat nejoblíbenější akci v rámci našeho projektu, na kterou se děti těší celý rok. Letos to byl už devátý ročník společného týdenního dovádění s míčem v Ústí.

Na severu Čech si dalo dostaveníčko vice jak 70 účastníků, aby zde strávili týden plný společné zábavy s novými kamarády a něco se přitom naučili. Organizátoři letos připravili obzvláště silný trenérský tým, který fungoval ještě lépe než loni. Češti a němečtí trenéři už byli v kontaktu před kempem, protože jim díky lockdownu trénování moc chybělo.

A na trénincích to bylo znát, všichni účastníci šli do všeho na 120 %. Účastníci byli rozděleni do 5 skupin dle výkonnosti a věku a dle toho se pak odvíjel jejich program, zatímco ti nejmenší účastníci (nejmladší účastnici bylo 6 let) měli program kombinovaný z basketbalu a doprovodných aktivit, tak ti starší se soustředili vice na basketbal. A tak se stalo, že mladší skupina měla “pouze” jeden basketbalový trénink denně a k tomu 2-3 doplňkové aktivity jako plavání, dětské hřiště, malování, soutěžní odpoledne atd., ti starší kempeři měli 2 tréninky a večery patřily zápasům.

Počasí nám sice moc nepřálo, ale díky pomoci našich partnerů jsme měli dostatek vozů na přepravu dětí na tréninky i v těch největších lijácích.

Tradičně ve středu jsme měli odpočinkové odpoledne, kde si všechny děti mohly vyzkoušet bowling a mladší účastníci zašli i do JUMP Arény.

Ve čtvrtek a pátek se pak zase naplno trénovalo, aby v pátek odpoledne mohli do haly dorazit rodiče a děti jim předvedly, co se na kempu naučily. Jako vrchol kempu pak bylo vyhlášení vítězů všech soutěží, kterých bylo během celého kempu požehnaně.

Když jsme rozdali všechny ceny a sladkůstky účastníkům, popřáli jsme šťastnou cestu našim kamarádům z Německa, mohli jsme devátý ročník kempu prohlásit za ukončený. Organizátoři a trenéři byli už po týdnu trénování vyčerpaní, ale pozitivní ohlasy všem opět dodali další síly do příprav jubilejního desátého ročníku.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.