News CZ

Příhraniční spolupráce jde do třetího kola

Už je tomu 10 let, co kluby Dresden Titans a SLUNETA Ústí nad Labem úzce spolupracují v rámci mládeže. Po prvních dvou projektech v letech 2011-2014 a 2017-2020 následuje nyní třetí společný projekt s názvem “Basket4ALL – Když se sousedé od sebe učí”, ten bude trvat až do roku 2022.

Zatímco v prvních dvou projektech figurovaly mezi partnery pouze Titáni a SLUNETA, ve třetí fázi máme to potěšení přivítat mezi námi další dva partnery, a to Slavoj Litoměřice a BC Ottendorf. Stejně jako v předchozích projektech, i v “Basket4ALL” budou pokračovat společné akce jako turnaje, výměnné pobyty, přátelská utkání apod., ale tentokrát se budou tyto akce konat kromě Ústí a Drážďan i v Litoměřicích a Ottendorfu (předměstí Drážďan).

Další zásadní novinkou je také fokus na vzdělávání trenérů. To by mělo probíhat na bázi vzájemných hospitací, dialogů, seminářů, workshopů a online setkání. A nově nabyté zkušenosti a znalosti pak mohou trenéři využít právě při společných akcích.

Velice nás těší, že se podařilo navázat na předchozí spolupráci, díky které se mohou posouvat kupředu nejen všichni účastníci, ale také partnerské kluby.

                       

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.