News CZ

09.03.19 – Další turnaj kategorie U10, tentokrát v Drážďanech

Šest celků se v sobotu, 9. 3. 2019 sjelo do sportovního areálu drážďanského gymnázia, aby zde sehrály další turnaj v rámci projektu „Basketbal jako most pro mládež v Euroregionu Elbe/Labe“.
Kromě týmů partnerských klubů z Ústí a Drážďan, dorazili i hráči z Gothy, Chemnitz, Lipska a Berlína. Na každý celek čekalo pět utkání, přičemž největším lákadlem bylo pro všechny celky střetnutí se zástupci mládežnické akademie z Berlína. Manažer projektu za německou stranu Gert Küchler se k účasti Berlína vyjádřil takto: „Jsme velice rádi, že se nám podařilo do projektu přitáhnout i tak kvalitního soupeře z Berlína. Díky našemu projektu jsme opět rozšířili možnosti pro naše účastníky a obzvláště pro naše české kamarády to je určitě velkou událostí poměřit síly s hráči mládežnické akademie z Berlína.“
Oběma týmům, zastupujících kooperační partnery se v tomto turnaji nedařilo a do finále se nakonec dle očekávání probojoval celek z Berlína, kterému zdatně konkurovali hráči Chemnitz. Po velké bitvě si pohár pro vítěze nakonec odnesl tým Berlína. Poražené týmy ale nemusely smutnit, o výsledek jako takový nešlo, cílem bylo užít si skvěle zorganizovaný turnaj s lidmi, kteří sdílí stejnou vášeň k basketbalu.
Navíc, když pro účastníky bylo připraveno jedno překvapení na závěr, místní pekárna totiž napekla pro všechny basketbalový koláč a to byla krásná sladká tečka za naším turnajem.
Pořadatelé by rádi poděkovali všem účastníkům a pomocníkům za jejich skvělou práci, díky níž bylo možné vyčarovat úsměvy na tvářích všech malých baskeťáků a baskeťaček.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.