News CZ

31.10.21 – Turnaj SNCZ v rámci Středoevropské ligy mládeže

Poslední říjnový víkend se nesl v duchu německo-českého a poprvé i polského basketbalu. Dresden Titans přivítali v hlavním městě Saska šest týmů U14 z České republiky, Polska a Německa. V rámci svého projektu SNCZ „Basket4ALL – Když se sousedé učí jeden od druhého“, financovaného Evropskou unií, požádal hlavní partner o pořádání třídenního turnaje Středoevropské ligy mládeže (CEYBL) v místním školním kampusu v Tolkewitz. .

Vzhledem k mezinárodní rozmanitosti přispěl turnaj nejen ke sportovní přidané hodnotě, ale především k přeshraniční soudržnosti, která je občas obzvlášť důležitá a odráží program SNCZ. Četní pomocníci se postarali o to, že kromě výběru SNCZ z Titánů a Basketball Academy North District (CZ) se zúčastnily týmy SKM Zastal Zielona Gora (PL), Green Star BC Zielona Gora (PL), TKM Wloclawek (PL) a Středoněmecká BA zažila od pátku do neděle hladký turnaj. Vzhledem k blížící se 4. korónové vlně byli všichni účastníci preventivně testováni při vstupu do sálu. Diváci naopak nesměli, ale všechny zápasy byly vysílány živě na internetu, aby se do domácího vzrušení mohli zapojit i rodiče mladíků.

Poctu, že mohli turnaj otevřít, měli odchovanci SKM Zastal a „Titans“. Hra přímo udala sportovní „tón“ na celý víkend. Po tvrdě vybojovaném prvním poločase si polský tým dokázal ve druhém poločase vybudovat náskok a vyhrál 75:60. Utvářeny tímto prvním dojmem ze hry musely udělat i ostatní týmy, ale především výběr SNCZ Basket Academy North District. Jako jeden z posledních velkých turnajů před novým lockdownem k tomu byla o to větší motivace. Vzhledem k tomu, že pátek byl pro většinu týmů dnem příjezdu, byly na programu další tři zápasy, ve kterých mohly své dovednosti předvést také MBA, TKM Wloclawek a Green Star.

V sobotu týmy zahájily 12hodinový maraton se šesti zápasy. Polský reprezentant z Wloclawku se hned dvěma výhrami v úvodní partii stal favoritem turnaje, což se projevilo i ve hře proti Dresden Titans. Ve velmi kvalitním utkání dokázali domácí srovnat 15bodové manko, ale nakonec museli přenechat vítězství svému soupeři 55:61. Ve výsledku bylo již na konci druhého dne jasné, že první dvě místa obsadí Wloclawek a SKM Zastal Zielona Gora. U Titánů šlo naopak v neděli ještě o bronz.

A skutečně, poslední den turnaje se umístění měnilo jen velmi málo. Poté, co Wloclawek vyhrál i svůj poslední zápas, mohli hosté jako vítězové turnaje zahájit šestihodinovou cestu domů s trofejí pro vítěze. Důvod k radosti ale měli i “Titans”, kteří si ve finálovém duelu se severočeským výběrem SNCZ zajistili třetí výhru a třetí místo 86:47. 2. místo obsadil SKM Zastal Zielona Gora, zatímco Green Star a MBA se ocitly na čtvrtém a pátém místě. Jako poslední dorazil mladý český výběr, který bohužel musel domů bez výhry, ale se spoustou zkušeností v zavazadlech.

Turnaj, který bylo možné realizovat ve spolupráci s partnery programu SNCZ, opět přinesl kvalitní sportovní a kulturní výměnu. Hráči, trenéři i pořadatelé všem pomocníkům výslovně poděkovali za výbornou realizaci.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.