News CZ

25.09.21 – Velký turnaj U10 v Drážďanech

Stejně jako jejich starší kamarádi před týdnem, tak i nejmenší baskeťáci a baskeťačky si dali dostaveníčko v hale drážďanského gymnázia v Tolkewitz. I tento turnaj se nesl ve znamení kulturní a sportovní výměny mezi dětmi, rodiči a trenéry obou národů.

Na turnaj dorazily nakonec celky z Ústí, Teplic, Děčína, Litoměřic, Lipska, Gothy a Drážďan, tím pádem bylo jasné, že organizátoři museli obzvláště dbát na hygienická opatření, všechny týmy tak své účastníky buď otestovaly před odjezdem na turnaj nebo pak byla možnost otestovat se i na místě.

Téměř 120 dětí pak sportovalo na třech hřištích velké sportovní haly, aby nakonec zjistily, kdo si domu odveze pohár pro vítěze. Domácí celek Titánů měl dokonce tolik hráčů, že dokázal postavit dva týmy, takže dvojnásobná šance na „bednu“.

Organizátoři opět nezklamali a připravili pro účastníky skvělý den plný basketbalu, nových zážitků a kamarádů. Čeští účastníci měli opět možnost nakouknout během obědové pauzy pod pokličku německé kuchyně a vzhledem k tomu, jak se „ládovali“, muselo jim chutnat.

Ve velké konkurenci nakonec o medailové pozice bojovaly týmy Titánů a BK Ústí nad Labem a byli to Češi, kdo nakonec nad hlavu zvedl pohár pro vítěze.

Manažer projektu (LP Dresden Titans):
„I když výkonnostní charakter turnaje byl až na druhé koleji, dali do něj hráči a hráčky vše, jsem si jistý, že domu nikdo neodjížděl zklamaný, což nám mimochodem potvrdili rodiče i trenéři.“

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.